«
»

 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Uudised

28/11/2016 16:50  Hanila Muuseumi Seltsi kokkusaamine 17. detsembril
Hanila Muuseumi Seltsi liikmed kogunesid laupäeval, 17. detsembril kell 12 Hanila seltsimajja, et heita pilk tagasi lõppevale aastale ja teha uue aasta plaane.
Selts on olnud toimekas. Üheskoos on aidatud kaasa muuseumi ürituste korraldamisele, remonditi seltsi ruum, peeti heinatalgud, tehti väljasõit Hanila valla endistes ja praegustes külades ja palju muud. 
Seltsi liikmed olid ühisel meelel, et järgmisel aastal tutvutakse Mõisaküla-Saastna piirkonna vanade külade ja pärandkultuuriga. Samuti võiks korraldada vanade dokfilmide vaatamise õhtuid. Tore oli slaidiprogrammi vaadates, nautida kohvi ja kooki.

Olga soovitus jõulupühade ajal meenutada vanu jõulutavasid näiteks, Tõde ja õigus I osa (lk 269-270) ...Mäletad Maret, "pöördus Liisi õe poole, "Kuidas oli üks jõululaupäev? Sadas ja tuiskas, nii et mõnikord ei näinud aita ega lauta. Teisepere oli nagu Vargamäelt ära pühitud. Kui ema aida või lauda poole läks, kadus ta vahel juba poolel teel tuisku, vahi niipalju kui tahad ei paista. keegi ei saand kiriku minna, kõik jäid kodu. Õled toodi sisse ja siis hakkas isa lugema ja laulma. Ema laulis ka, istus tagakambris isa juures. Mai pani tooli eeskambri ukse kõrvale, sulane jäi kohe magama, kui lugemist ja laulmist kuulis. Meie istusime eeskambris õlgil. Ema ajas meid küll tagakambri, kartis, et hakkame õlgedega möllama, aga meie ei läinud. Ja kui siis teised kõige kõvemini laulsid ja sulane tukkus, pugesime meie tasakesi tuppa, hoidsime, et ukselink ei koliseks. Tuba oli hea soe, lees olid söed, ahjus liha, mis särises, vorstid kerisel..."


Pildil vasakult: Ants Roose, Õie Pärna, Helmi Raud, Eha Kukk, Kersti Täht, Olavi Vainu


Pildil vasakult: Karin Tali, Heli Riive, Olga Roose, Sirje-Lill Tumm, Hermi Vain

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar