«
»

 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Uudised

24/07/2013 12:13  Hanila muuseum 20 ja August Tampärgi 100. sünniaastapäev


21. juulil keskpäeval kogunes muuseumi õuele palju rahvast, et vihmasest ilmast hoolimata pidada üheskoos muuseumi 20. sünnipäeva ja August Tampärgi 100. sünniaastapäeva. 
Esmalt kuulati ettekandeid, mille vahel kõlasid muusikapalad Kõmsi Lasteaed-Algkooli õpilaste ja õpetaja Pille Saatmäe esituses.

Hanila vallavanem Arno Peksar rääkis muuseumi loomisest ja meenutas valla aukodanikku August Tampärgi.
Muuseumi juhataja Liivi Vainu tegi kokkuvõtte muuseumi tegevusest 20. aasta jooksul. Muuseumi endised juhtajad, muuseumisõbrad ja -abilised said tänukirjad.
Heinz Valk kõneles August Tampärgist ja oma külaskäikudest Porsiku tallu.
Muuseumi endised juhatajad Laine Vesker ja Eha Raja meenutasid oma tööaastaid. 
Marju Heldema aga kõneles pärimusest meie ümber. Kust läheb piir vajaliku ja mittevajaliku vahel, mida hoida ja mida mitte? Oluline on juba täna kõike kirja panna, et tulevikus oleks lihtsam oleks.
Külla olid tulnud ka Muhu muuseumi direktor ja Virtsu harrastusmuuseumi juhataja.

Hanila Muuseumi Selts pakkus seltsimajas külalistele kohvi ja kringlit. Vahepeal sai samas vaadata Kinksi külaseltsi koostatud fotonäitust "Karuse kihelkonna küladest", mille nad olid koostanud Karuse kihelkonna 795. aastapäevaks. Näitus on avatud kõigile huvilistele sügiseni. 

Pärast väikest vaheaega jätkus muuseumi õuel imekena ligi kahetunnine kontsert rahvamuusikutelt ja rahvatantsijatelt. Külas olid: muusikaansambel "Svirbe" Leedust, naisansambel "Cantare", segaansambel "Ei või olla", rahvatantsurühmad "Hõbedane", "Haniale" ja "Kirivöö" ning Hanila Laulu- ja Mänguselts. Esinejad tõid oma rõõmsa meelega päikese välja. 

Osalejad said endale mälestuseks Hanila muuseumi 20. sünnipäevaks valminud muuseumi tutvustava voldiku, mille valmimist toetasid Hanila Muuseumi Selts, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja August Tampärgi nimeline Hanila Muuseum.
Üritust toetas ka MTÜ Hanila Valla Toetusgrupp. 

Pildid sünnipäevapeost.

Hanila muuseum sai 20aastaseks "Lääne Elu" 23.07.2013

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar