«
»

 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Uudised

28/03/2013 16:09  18. mail oli muuseumiöö "Öös on inimesi"

Hanila Muuseumis toimus laupäeval 18. mail järjekordne Muuseumiöö üritus. Käesolev öö oli järjekorras viies ja sel aastal „otsiti öös inimesi“. Esinema olid tulnud inimesed, kes on ühel või teisel moel muuseumiga seotud. Lisaks haakus programm tihedalt ka käesoleva kultuuripärandi aastaga, tutvustades vana käsitööd, folkloori ning inimesi. Palavast ilmast hoolimata kogunes Hanila muuseumi pööningukorrusele hulk inimesi pärimusest osa saama.

Õhtu alustuseks mängisid Virtsu Kooli õpilased Piret Leiumaa juhendamisel pilliloo „Jaan läeb jaanitulele“, mis haakus hästi ka kuuma ilmaga. Pisut värskendust tõid Kullamaa Keskkooli  neiud, kes näitasid käsitöötundides Maarja Jõevee õpetusel valminud Hanila hõnguliste tikanditega käsitöid ja mängisid imearmsaid kandlelugusid.
Virtsu Kooli folkloorirühm „Kullerkupud“ oli õpetaja Piret Leiumaa juhendamisel ettevalmistanud Virtsut tutvustava kava, millesse oli põimitud vanem ning uuem folkloor, millele andis vürtsi taustal jooksev slaidishow. Järgmisena meenutas Õie Pärna muuseumi algusaegade põnevamaid juhtumisi ning värvikamaid külalisi.

August Tampärgi meenutuseks luges  Virtsu Kooli õpetaja Tiina Markus ette Augusti enda kirjutatud lühijutukesi. Ka külastajatel oli võimalus jutustada tõestisündinud lugusid. Seejärel  jätkus õhtu Virtsu Harrastusmuuseumi juhataja Jüri Mõniste videoettekandega, kus ta tutvustas esmalt Virtsu mõisa rajajat Karl Thure von Helwigi. Teiseks tutvustatavaks oli kohaliku ajaloo uurija Helmut Polberg, kelle peatselt ilmuvast raamatust luges katkendeid ette Virtsu Kooli õpetaja Peeter Hermik. Nüüd oli esinemisjärjekord jõudnud  Vatla Naisansambli kätte, juhendajaks taas Piret Leiumaa. Neljakesi lauldes, pandi katusealune helisema.

Suur kuumus lõppes tugeva tuule, äikese ja vihmaga. Keset Hanila Laulu- ja Mänguseltsi näitemängu „Talgud“, läks korraks ka vool ära. Juba jõuti öelda, et tõeline öö on saabunud. Õnneks oli voolukatkestus lühiajaline ja kõik jätkus plaanipäraselt, kuigi näitlejatel tuli häält pingutada, et katusel kõmisevast vihmast üle rääkida.  

Õhtu lõpetas ajaloolase Mati Mandeli ettekanne „Elavad ja surnud Kõmsi kalmetel“. Kus ta meenutas Kõmsi ja teiste kaevamistega seotud inimesi ja juhtumisi. Publik kuulas huviga ja esitas rohkesti küsimusi. Ettekande lõppedes oli õdus õhtu mattunud öösse.

Muuseumiöö lõpetuseks kudus väike muuseumikülastaja Astrid kangastelgedel olevasse vaipa oma mustri read, mis jäävad seda üritust meenutama.
Õhtu jooksul külastas muuseumit üle 75. inimese. Kohale oli tuldud lähemalt ja kaugemalt.

Suur tänu kõigile, kes aitasid üritust läbi viia ja osalesid muuseumiööl!


Pildid muuseumiööst.

Hanila muuseumiöölised trotsisid  palavust ja äikest. 24. mai 2013 "Lääne Elu" 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar